Stomatologia estetyczna

W dzisiejszych czasach olśniewający uśmiech, ukazujący idealnie białe i proste zęby nie jest naprawdę niczym trudnym, gdyż obecne, wysoko rozwinięte technologie oraz materiały są w stanie rozwiązać każdy problem.

HOLLYWOOD SMILE

ZDROWY I PIĘKNY UŚMIECH

W naszej klinice znajdziecie Państwo profesjonalną pomoc, począwszy od właściwej profilaktyki, po najbardziej skomplikowane zabiegi uzupełnienia brakującego uzębienia. Nasi specjaliści zaopiekują się Wami w milej, przyjaznej atmosferze przy zachowaniu najwyższych standardów, obowiązujących w nowoczesnej stomatologii estetycznej.

W większości przypadków można obecnie uzyskać prawdziwie hollywoodzki uśmiech. Po usunięciu przebarwień i wybieleniu zębów (nawet o kilka odcieni) możemy praktycznie dowolnie zaprojektować uśmiech naszego pacjenta. Używamy do tego licówek i/lub koron ceramicznych, które (nawet dla fachowców) często są nie do odróżnienia od prawdziwych zębów.

Jeżeli brakuje nam jednego lub kilku zębów stosujemy implanty, na których wykonujemy korony dopasowane zgodnie z anatomicznym kształtem zębów sąsiadujących. Efekt estetyczny zazwyczaj przechodzi najśmielsze oczekiwania naszych pacjentów, ale najlepiej jest się przekonać samemu.

hollywood-smile

WYBIELANIE

UltraDental

Wybielanie zębów jest częstym zabiegiem wykonywanym w gabinetach stomatologicznych.

Istnieją różne metody wybielania zębów. Są one uzależnione od możliwości finansowych i czasowych pacjentów - trzeba tylko dobrać odpowiednią dla danej osoby.

Wybielanie zębów jest zabiegiem skutecznym i w większości przypadków każdy kto zdecyduję się na tą procedurę, zaobserwuje poprawę koloru zębów. Niemniej jednak zabieg wybielania nie jest procesem stałym i wymaga konserwacji, powtórzenia i odświeżenia celem utrzymania długotrwałego efektu.

Po zabiegu należy stosować tzw. białą dietę (przez 2 doby) oraz przez jakiś czas zrezygnować z palenia papierosów, picia kawy itp.

"Biała dieta" to po prostu dieta w której występują tylko "białe" (niebarwiące) pokarmy, czyli woda (zamiast kawy/herbaty, soków, wina itp), twarożki, białe mięso, kalafior i wszystkie inne pozbawione kolorów produkty spożywcze. Nie powinno się spożywać niczego co mogłoby zabarwić świeżo wybielane zęby.

   

Najnowszym oferowanym przez nas sposobem wybielania jest zabieg z osłona nanohydroksyapatytu

LICÓWKI PORCELANOWE

UltraDental

Poprzez zastosowanie licówek porcelanowych możemy: zrekonstruować uszkodzone szkliwo, zrekonstruować uszkodzone zęby przednie, zrekonstruować kształt zęba, zamknąć diastemę siekaczy, ukryć przebarwione zęby, rozjaśnić kolor zębów.
Licówki porcelanowe umożliwiają szybkie poprawienie estetyki uzębienia. Istotne jest też to, że nie ingeruje się zbyt mocno w twarde tkanki zęba.

Takie licówki to cienkie ceramiczne płytki, które są naklejane na zęby. Pozwalają nadać im idealny kształt i kolor. Są odporne na przebarwienia. Porcelana, z której są wykonane jest trwała i przypomina naturalne szkliwo.

Licówki porcelanowe są idealnym rozwiązaniem dla pacjentów marzących o śnieżnobiałym uśmiechu, u których metody wybielania zębów nie przyniosły oczekiwanych efektów. Doskonale kryją też pęknięcia w szkliwie bądź jego uszczerbki.

LICÓWKI KOMPOZYTOWE

UltraDental

Licówki stosuje się, aby skorygować kształt, kolor oraz wielkość zębów. Najpopularniejszy typ licówek – to licówki porcelanowe, cechujące się dużą wytrzymałością i trwałością.
Licówki kompozytowe skutecznie maskują powstałe na zębach przebarwienia. Korygują ich kształt oraz w razie konieczności – odtwarzają tkanki.

Materiał, z którego są zrobione charakteryzuje się wysoką jakością estetyczną. Duży wybór odcieni pozwala na dopasowanie licówek do własnego koloru zębów pacjenta. Ich minusem jest mniejsza trwałość w porównaniu z licówkami porcelanowymi. Trzeba je wymieniać średnio co 2-5 lat, gdy te drugie – nawet po upływie 10. Licówki doskonale chronią przed nadwrażliwością zębów. Kolejna zaleta to czas – robi się je bardzo szybko, wystarczy już jedna wizyta u stomatologa.

Pacjent, który zdecyduje się na licówki powinien pamiętać, że musi o nie dbać i dokładnie je czyścić.

LICÓWKI PLATIN

UltraDental

Licówki Platin, w przeciwieństwie do licówek porcelanowych i kompozytowych, napalane są na folii platynowej, dzięki czemu nie pogrubiają niepotrzebnie zębów oraz nie wymagają ich szlifowania. Licówki Platin doskonale dopasowują się do kształtu zęba. Są bardzo cienkie i praktycznie przezroczyste - ich grubość to 0,1mm.

INLAY

UltraDental

Jest to wkład, który uzupełnia utracone tkanki zęba. Wkłady te wykonujemy z kompozytu, metalu lub porcelany. Równie dobrym materiałem co porcelana jest złoto. Ma ono działanie bakteriobójcze i zapobiega powstawaniu próchnicy wtórnej. Inlay cementowany jest przy pomocy specjalnych systemów łączących, na wcześniej odpowiednio opracowanym zębie.

Wykonanie wkładów porcelanowych czy nawet złotych jest obecnie najnowocześniejszą metodą leczenia ubytków. Pozwala na optymalną odbudowę punktów stycznych.

ONLAY

UltraDental

Odbudowuje większa powierzchnię zęba niż inlay. Preparuje się powierzchnię zęba, pobiera wyciski i przekazuje pracę do laboratorium gdzie są modelowane wkłady.

Gotowy wkład osadzany jest na zębie przy pomocy specjalnych żywic adhezyjnych. Zapewnia to dużą szczelność wypełnienia oraz eliminuje efekty skurczu polimerowego, który powstaje przy wykonaniu uzupełnień stałych z zastosowaniem materiału kompozytowego.

Wykonanie nakładów porcelanowych czy nawet złotych jest obecnie najnowocześniejszą metodą leczenia ubytków. Pozwala na optymalną odbudowę punktów stycznych.

PROJEKTOWANIE UŚMIECHU

UltraDental

Przed leczeniem, którego celem jest poprawa wyglądu strefy estetycznej tj. przedniego odcinka uzębienia, wykonujemy dokładna diagnostykę. Staramy się stworzyć obraz przedstawiający stomatologiczny stan pacjenta przed leczeniem i zdefiniować ostateczny efekt leczenia uwzględniając potrzeby pacjenta.

Niezbędne do zdiagnozowania i przeprowadzenia leczenia jest uzyskanie wielu informacji, które zbierane są zgodnie z protokołem, który uwzględnia potrzeby funkcjonalne, morfologiczne jak i estetyczne. Ponad to uwzględniamy wiek, płeć oraz osobowość pacjenta.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące stomatologii estetycznej

JAKIE SĄ ZALECENIA PO WYBIELANIU ZĘBÓW?

Utrzymanie efektu wybielenia zębów zależy od trybu życia, t.j. diety, higieny jamy ustnej, palenia papierosów. Dym papierosowy może w znaczny sposób przebarwiać zęby, ponadto wolne rodniki uwalniane z preparatów wybielających podwyższają ryzyko rakotwórczego działania dymu papierosowego. Aby efekt wybielenia zębów utrzymywał się jak najdłużej należy przestrzegać tzw. białej diety przez ok. 7 dni po zabiegu. Biała dieta polega na spożywaniu niebarwiących produktów i napojów. Należy unikać picia kawy, herbaty, ciemnego wina, soków(wiśniowy, porzeczkowy), coli, buraczków, jagód.

CZY WYBIELANIE ZĘBÓW JEST BEZPIECZNE?

Jeśli zabieg jest odpowiednio dobrany do warunków konkretnego pacjenta, nie ma możliwości naruszenia stanu uzębienia, a wręcz przeciwnie przynosi same korzyści. 

CZY PO WYBIELANIU WYSTĘPUJE NADWRAŻLIWOŚĆ ZĘBÓW?

Zwykle nadwrażliwość podczas samego zabiegu nie występuje, pojawia się dopiero kilka dni później. Częściej pojawia się po wybielaniu nakładkowym niż po profesjonalnym w gabinecie. Aby zredukować nadwrażliwość należy stosować specjalne preparaty.

JAK OKREŚLIĆ KOLOR ZĘBÓW?

Przed procesem wybielanie zębów lekarz dokładnie ocenia kolor zębów przy użyciu kolornika Vita Classic Shade Guide. Kolornik ten zawiera 16 odcieni uszeregowanych od najjaśniejszego do najciemniejszego koloru. Podczas procesu wybielania zwykle następuje zmiana o 5-10 odcieni.

Skontaktuj się