Ortodoncja

Ortodoncja jest dziedziną stomatologii zajmującą się profilaktyką i leczeniem wad zgryzu oraz wad szczękowo-twarzowych u dzieci, młodzieży, a także dorosłych. Leczenie ortodontyczne przynosi same korzyści, przede wszystkim poprawia wygląd, a co za tym idzie samopoczucie, podnosi jakość żucia oraz znacząco wpływa na prawidłową wymowę.

LECZENIE ORTODONTYCZNE

ZDROWY I PIĘKNY UŚMIECH

Problem ze zgryzem to nie tylko kwestia estetyki. Nieleczone wady zgryzu mogą prowadzić do zaburzeń żucia, próchnicy zębów, chorób przyzębia, zaburzeń ze strony stawu skroniowo-żuchwowego, urazów zębów w postaci złamań, ukruszeń. Do wyprowadzenia większości przypadków wystarczy leczenie ortodontyczne jednak istnieją też wady o podłożu szkieletowym, które wymagają leczenia interdyscyplinarnego ortodontyczno-chirurgicznego.

Prostujemy zęby naszym pacjentom używając metod znanych od dłuższego czasu, jak i najnowszych zdobyczy technologiczno-naukowych. Dobierzemy metodę leczenia optymalną dla każdego przypadku. Doradzimy także, jak uniknąć ewentualnych problemów.

Aparaty z zamkami (metalowymi, kompozytowymi czy ceramicznymi) to sprawdzony i skuteczny sposób na wszelkie korekty ustawienia zębów pacjentów. Mamy w ofercie również specjalne wersje kosmetyczne, które są mniej widoczne dla otoczenia lub wręcz przeciwnie – bardziej rzucają się w oczy. Dobierzemy idealne rozwiązanie nawet dla najbardziej wymagających.

Portrait of beautiful young woman wearing braces, isolated on white
JAK TO DZIAŁA

Leczenie ortodontyczne w UltraDental

Specjaliści naszej kliniki przygotowują pacjentom indywidualny plan leczenia ortodontycznego z uwzględnieniem charakteru wady zgryzu lub szczękowo-twarzowej, zawierający szczegółowe informacje o metodach postępowania oraz adekwatnym dla danej wady.

 • Umów wizytę

  Zadzwoń lub wypełnij formularz i umów się na dogodny termin.

 • Konsultacja ortodontyczna

  Na pierwszej wizycie lekarz: przeprowadza dokładny wywiad oraz badanie kliniczne pacjenta, wykonuje dokumentacje fotograficzną, kieruje pacjenta na zdjęcie radiologiczne, pobiera wyciski uzębienia w celu wykonania modeli diagnostycznych.

 • Leczenie i wizyty kontrolne

  Wykwalifikowana kadra stomatologów przeprowadzi Cię odpowiednio przez cały proces. Pacjent zobowiązany jest do zgłaszania się na wizyty kontrolne systematycznie co 4 do 12 tygodni, w zależności od typu aparatu ortodontycznego, wady zgryzu oraz konieczności kontroli sił ortodontycznych "przyłożonych" na zęby.

 • Retencja

  Po przesunięciu ortodontycznym zębów za pomocą aparatu konieczne jest leczenie retencyjne. Pozwala ono na konsolidację nowego położenia zębów poprzez adaptację kości wyrostka zębodołowego, dziąsła, a także tkanek przyzębia.

 • Zdrowy i piękny uśmiech

  Ciesz się zdrowym i pięknym uśmiechem każdego dnia!

APARATY RUCHOME

UltraDental

Są to aparaty stosowane głównie u dzieci i młodzieży w okresie wymiany uzębienia mlecznego, mieszanego oraz wczesnego stałego. Najpopularniejszą formą tych aparatów są różne rodzaje płytek przedsionkowych. Zwykle noszone są nocą. Eliminują one nieprawidłowe czynności mięśni otaczających jamę ustną wynikające ze szkodliwych nawyków (np. ssanie palca, oddychanie przez usta, niedrożność nosa).

APARATY STAŁE

UltraDental

Aparaty stałe używane są w okresie uzębienia mieszanego i stałego . Mocowane są do zębów, wobec czego nie mogą być wyjmowane przez pacjenta z jamy ustnej- w zamian gwarantują maksymalną skuteczność związaną z 24 godzinnym działaniem na zęby. Składają się z zamków klejonych przy pomocy specjalnego kleju do zębów i łuku (drutu) który jest umieszczony w specjalnej przestrzeni na zamku, przy pomocy ligatur elastycznych. Zamki mogą być metalowe, kompozytowo-ceramiczne, ceramiczne, ceramiczne z metalowym slotem, bezligaturowe, szafirowe.

MINIIMPLANTY

UltraDental

Miniimplant jest elementem dodatkowym, który wspomaga leczenie ortodontyczne poprzez umożliwienie przesuwania zębów, gdzie jako punkt oparcia, przyłożenia siły, służy wszczep, a nie własny ząb.
Obecnie mini implanty stają się alternatywą dla tradycyjnych implantów. Mają niewielką średnicę – około 1,8-2,8 mm i przypominają niewielką śrubkę. Jeśli kość części zębodołowej żuchwy jest za cienka – wówczas nie da się dokonać większych wszczepów. Zrobione są z tytanu bądź stopu tytanu.

Zaletą mini implantów jest z pewnością to, że nie ma konieczności odwarstwiania śluzówkowo-okostnego płata. To powoduje, że cały zabieg staje się mniej inwazyjny i ryzyko jakichkolwiek powikłań jest znikome. Taki wszczep może też być od razu obciążony, co oznacza, że natychmiast można na nich mocować protezę. Dodatkowo proteza, której podparciem są mini śruby charakteryzuje się też tym, że hamuje zanik dziąseł i kości. Jak to? Otóż mini implanty stymulują kość. Mało tego – poprawiają również ukrwienie tkanki kostnej. Osoby, które wybrały mini implanty doceniają je też za to, że znajdująca się na nich proteza jest wygodna i bardzo stabilna. Pacjent zaraz po zabiegu może spokojnie coś zjeść bądź się czegoś napić.

INVISALIGN

UltraDental

Dobre gabinety ortodontyczne oferują swoim klientom nowość –invisaligin. Do doskonały sposób na mało widoczne i efektywne prostowanie zębów.

Invisalign to specjalne, przezroczyste nakładki, które są wygodne i dopasowane do dziąseł każdego noszącego. Łatwo się je nakłada i zdejmuje. Minęły czasy, kiedy prostując zęby trzeba koniecznie nosić metalowy aparat na zębach. Poza tym – estetyka jest w obecnych czasach bardzo ważna i nie każdy może sobie na to pozwolić.

Tradycyjny aparat wiąże się wielokrotnie z bólem np. podczas podkręcania. Noszenie nakładek Invisalign jest znacznie mniej bolesne. Dodatkowo jest to też oszczędność czasu. Zmienia się je co 1-2 tygodnie, ale ortodontę można odwiedzić np. raz na 6 tygodni. Wówczas wyda on zestaw nakładek na kolejne tygodnie.

Nakładki nie muszą być noszone przez cały dzień. Ich zdejmowanie pozwala też na dobre dbanie o higienę jamy ustnej (co wielokrotnie jest dużym problemem w przypadku zwykłych aparatów ortodontycznych). Można je też zdejmować np. w trakcie uprawiania sportów kontaktowych. Efekty są już zauważalne nawet po 3 miesiącach stosowania.

Skontaktuj się