Najnowsze technologie

Z uwagą śledzimy najnowsze zdobycze medycyny i stomatologii, które oferują naszym pacjentom niedostępne wcześniej metody leczenia, takie jak:

Implant poekstrakcyjny

Implant o anatomicznym kształcie, który może być zastosowany bezpośrednio po usunięciu zęba, co zdecydowanie zmniejsza dyskomfort, ilość wizyt oraz pozwala wyjść z gabinetu z gotowym zębem.

Szyny chirurgiczne

W przypadkach tradycyjnej implantacji używamy specjalnie wykonanych „prowadnic” do wprowadzania implantu, co redukuje do minimum margines błędu podczas zabiegu.

Aparaty nakładkowe

Alternatywą do stosowanych w ortodoncji tradycyjnych aparatów z zamkami, są przezroczyste nakładki zaprojektowane w taki sposób, aby prostować zęby eliminując jednocześnie problemy występujące przy stałych aparatach metalowych.

Pacjentom, którzy kwalifikują się do tej metody, a nie chcą borykać się z niedogodnościami tradycyjnych aparatów (uszkodzenia szkliwa i trudności w utrzymaniu higieny – zwłaszcza po jedzeniu), proponujemy najnowsze rozwiązanie w ortodoncji, czyli system nakładek.

Specjalnie zaprojektowane w laboratorium i zmieniane w określonej sekwencji, doskonale korygują wady i dają pożądany estetycznie efekt. Można je bez problemu zdejmować, więc nie uszkadzają szkliwa i pozwalają łatwo umyć zęby po każdym posiłku.

Nic się nie odkleja i nie wymaga poprawek. Prawie ich nie widać, co może być istotne dla osób chcących uniknąć efektu „drutów” na zębach.

Wybielanie z nano-hydroksyapatytem

System do wybielania zębów i naprawy szkliwa

Aktywną substancją wybielającą jest 6% nadtlenek wodoru (6% H2O2) połączony z nano-hydroksyapatytem.

Każdy chce mieć piękny biały uśmiech.

Podczas tradycyjnego zabiegu wybielania może jednak dojść do mikro-uszkodzeń szkliwa oraz wystąpienia nadwrażliwości zębów. U nas można tego uniknąć stosując najnowszą metodę z osłoną nano-hydroksyapatytu. Zabieg jest bezbolesny a dyskomfort po nim ograniczony do minimum.

Po zabiegu należy stosować tzw. białą dietę (przez 2 doby) oraz przez jakiś czas zrezygnować z palenia papierosów, picia kawy itp.

"Biała dieta" to po prostu dieta w której występują tylko "białe" (niebarwiące) pokarmy, czyli woda (zamiast kawy/herbaty, soków, wina itp), twarożki, białe mięso, kalafior i wszystkie inne pozbawione kolorów produkty spożywcze. Nie powinno się spożywać niczego co mogłoby zabarwić świeżo wybielane zęby.

Umów się na wizytę.

Skontaktuj się